Tüm Kategoriler

Villemont Saat

Villemont Saat
Nacar Saat Roberto Cavalli Yeni Saat

Montres Villemont SA ve Amundsen Oslo AS’nin birleşiminden doğan Villemont Group, bu birleşimden 10 milyon frank kar elde etmiştir.

19 Ocak 2004’te Montres Villemont SA, Olivier Müller tarafından, 2002’de Amundsen Oslo AS, Jorgen Amundsen tarafından resmi olarak kurulmuştur.

Tarihi Jorgen Amundsen’in büyük büyük amcası Roald Amundsen’a dayanan Villemont , Amundsen’ı kendilerine rol modeli olarak aldıklarını söylüyorlar.

Güney kutbuna ilk ayak basan, Arktik okyanusu’nu geçerek Kuzey kutbuna ilk ayak basan ve dünyanın ilk başarılı Avrupa’dan Amerika’ya uçuşunu gerçekleştiren kişisi olan Roald Amundsen, torunlarına ilham kaynağı olmuştur.

Villemont kutupların kaşifi adıyla anılan ünlü yüzücü Lewis Pugh adına yaptığı limitli koleksiyonu ile starhill gallery komitesi tarafından aktif yaşam tarzı saati ödülü ile onurlandırıldı.

Villemont, öncelikle kuzey kutbunda -1 derecede suda dakikacalarca yüzerek küresel ısınmaya dikkat çekmeye çalışan ünlü kaşif Lewis Gordon Pugh’a destek vermiş ve daha sonra da onun adına “Villemont Arctic Explorer Lewis Pugh Limited Edition” ismini verdiği koleksiyonu çıkarmıştı.

Koleksiyon sadece 50 adet Villemont kol saaati ile sınrılandırılmıştır.

Ve fonksiyonları arasında bulunan Solar Navigation System ile zorlu hava koşullarında dahi kolay oryentasyon sağlaması ile çok yönlüdür.

 

villemont kol saati

© 2019 saat