Tüm Kategoriler

Vacheron Constantin Saat

Vacheron Constantin Saat
Philippe Charriol Saat Vacheron Constantin  Marka Saat

Vacheron Constantin Saatleri, tarihin en eski üreticilerinden biridir.

1755’ten beri piyasada olan marka günümüzde kalitesinden hiç ödün vermeden, her kesime ve her yaşa hitab eden tasarımlar üretmekte.

Tarihte ilklere imza atan Vacheron Constantin , Richemont grubuna aittir.

Cenova’daki modern binasında 400’den fazla işçisi olan marka, 80’den fazla ülkeye satış yapıyor ve 15 pazarlama ofisi var.

İsviçre nin Genova şehrinde temeleri atılan, her yıl, her sezon ve her asır kendisini yenileyen teknolojisi ile günümüz lüks sınıf markalar listesine adını kazıyan, buram buram tarih kokan bir marka olan Vacheron Constantin, o yıllardan günümüze gelinceye değin birçok ödüle imzasını atmıştır.

Markanın listesinde el ile kalibre edilen dünyanın en ince saati ünvanı da var. Dünya’nın en eski üreticisi olarak bilinen Vacheron Constantin, 250 yıllık tecrübesi ile günümüz kadını için modern ve kişilikli bir model tasarladı.

Egérie modeli aynı zamanda mükemmel çizgilere sahip olması ile de dikkat çekiyor. Narin ve büyüleyici bir kadın aksesuarı olma iddiasındaki Vacheron Constantine Egérie’de 18 ayar pembe ve beyaz altın kullanılmış.

Modelin safir kristalle kaplı sedef kadranını 0.94 karat 48 adet pırlanta kaplıyor. Rakamları ise 16 adet pırlantadan oluşuyor.

30 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip , kayışları ise altın ya da timsah derisi seçeneklerine sahip.

Vacheron Constantin Klasik tasarımlarının koleksiyonu hiç gördünüz mü ? Vacheron Constantin’in bayanlar için tasarladığı diğer bir model ise 1972 Cambrée modeli, cezbeden, büyüleyen bir estetiğe sahip.

Adını tasarımıyla “Prestige de la France” ödülünü kazandığı yıldan alan model, zarafeti, ve Vacheron Constantin markasının mükemmellik anlayışını temsil ediyor.

 

© 2018 saat