Tüm Kategoriler

U-Boat Pilot Saat

U-Boat Pilot Saat
NEOLOG  Teknolojisi  Yeni Saat Nacar Saat

U - Boat Left Hook 1940’ta Officine Fontana Labarotuarında dizayn edilmiştir.

Pilotlar için tasarlanan modelin projesi bazı terslikler yüzünden o dönemde tamamlanamadı.

Fakat 1999’da Italo Fontano, büyük babasının pojesini hayata geçirdi.

Yaklaşık 10 yıldır üretim yapmakta olan U-Boat’nin orjinal ismi “Your Boat"tur. Daha sonra “Ur- boat”, en son olarak da U-Boat ismini alan firma 2007 Grammy Ödüllerinin resmi saatiydi.

Fontana atölyesi, 1942 yılında seçkin italyan denizaltı subayları (U-Boat olarak da bilinir) için profesyonel bir model üretmek amacıyla yola koyuldu ve yıllar boyunca sevgiyle muhafaza edilecek, ayrıt edici tasarımı, renk örnekleri ve desenleri ile orjinal malzemeden üretilmiş bir ürün ortaya çıkarttı: U-Boat. Marka kullanıcıları tarafından yıllarca büyük bir sevgi ve coşkuyla taşınan bir model olarak hafızalarda yer etti.

60 yıllık bu büyük sevgiden sonra 2000 yılına gelindiğinde atölyenin kurucusunun son kuşak kuzeni Italo Fantano, U-Boat marka hayranlarının ve firmanın uzun süren rüyasını hayata geçirdi.

U-Boat modellerinin, ismini aldığı denizlerdeki orjinal adaşları ile adeta bütünleşmiş gibi , cesur, yırtıcı ve büyük boyutlu kuvveti ifade ediyor ve onu kontrolleri altında tutuyor.

Kendilerini tasarlayan adamın benzesiz kişiliğinin çizgilerini U-Boat’ta fark etmemek mümkün değil.

Söz konusu tasarımı gerçekleştirmek için tam yedi yılını harcayan Italo Fontana, ‘on sekizinci yüzyıl ustalığından ve karmaşık el işçiliğnden ilham alarak yapımcılığında yeni bir boyuta ulaşan ,eşsiz sanatı ile nadir bir ürün imal ettik’ şeklinde konuşuyor. Karakter ve Kuvvet u-Boat için güçlü bir imza olarak dikkat çekiyor.

Kolleksiyondaki ürünlerin hepsi, kasanın sol tarafında, aksesuar takmayı aşırı derecede rahat hale getiren ve uç noktadaki boyutunda rağmen, umulmadık ve eşsiz bir eleman olarak dikkat çeken bir taç kullanılarak tasarlanmış.

U-Boat, otomatik ve elle kurulabilir İsviçre ETA makineleri kullanmış. Ürünler, yekpare paslanmaz çelik kasaya sahiptir.

Ölçüleri 45 mm ile 55 mm arasında değişen “Oversize” diye nitelenebilecek kasalar, kırmızı, sarı ve turuncu PVD işlem kristaller ve değerli madenlerle bezelidir.

Lastik ve çelik ayrıntılardaki harkulade güzellik ile U-Boat, geleneksel tasarım standartlarına adeta meydan okuyor.

U-Boat,koleksiyonlarından herbiri renkli kristalleri çıkarıp, değiştirmeye izin veren özel yapısıyla Nightvision Koleksiyonundan dodecahedral-shaped kasa özellikleriyle feet koleksiyonuna kadar, taşıyan kişiye kendine özgü tek olma ayrıcalığını yaşatacak bir değer ifade ediyor.

U-Boat’un, tüm üretim aşamaları italya’da gerçekleşiyor, yalnızca seçkin perakende mağazalarında bulunan U-Boat , aşıkları ve tutkunlarınca dünya çapında takdir kazanıyor.

U-Boat , 30’u ABD’de olmak üzere dünya genelinde seçilmiş 220 mağazada satılıyor.

U-boat Saatleri Binasi

© 2019 saat