Tüm Kategoriler

Rado Saat

Rado Saat
Mango Marka Saat Guess Yeni Saat

1917 yılında kurulmuş olan şirket, 1962’de “Rado” adıyla ilk koleksiyonunu piyasaya çıkarmış, bundan sadece 5 sene sonra da sıradışı bir başarı hikayesine sahip ” dünyanın ilk çizilmez saati” olan efsanevi oval DiaStar modeli ortaya çıkmıştır.

Merkezi İsviçre Biel yakınlarındaki Lengnau’da olan şirketin, İsviçre ve yurt dışında 300’ü aşkın çalışanı vardır.

Rado, en başından beri sadece güzel ürünler değil, güzelliği kalıcı olan tasarımlar üretmeye odaklanmıştır. Rado, 1983’te en büyük şirketler topluluğu olan The Swatch Group’un bünyesine geçmiştir.

Diğer markaların üretiminde halen altın, pirinç, çelik gibi geleneksel materyaller kullanılırken, Rado safir cam, high-tech seramik, high-tech lantan, high-tech elmas gibi geleceğin materyallerini kullanmaktadır.

Tüm bu çabalar, modern bir mücevher ile fonksiyonel ürünü bir araya getirmek için gereken tasarım/materyal kombinasyonunu oluşturmak içindir.

Rado, bu birikimi ve titiz çalışma sistemiyle, mükemmeli yaratmak ve korumak için, bu kombinasyonları sürekli yenilemeye yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

Müşteri hizmetlerini herşeyin üstünde tutan ve bu doğrultuda dünyanın her ülkesinde markaya her yönden bağlı bir müşteri kitlesinin oluşmasını sağlamış ve kendini en iyi şekilde ifade edebilmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

“Kalite bir forma ihtiyaç duyar.” Felsefesi ile düzenlenen kırmızı nokta dizayn ödüllerinin 2006 yılı ödülleri, özellikle genç kesime hitap eden Rado Original Classic ve Rado Original Cronograph modelleri tasarım kalitesinden ötürü bu ödüle layık görülmüştür.

 

rado

© 2018 saat