Tüm Kategoriler

Quantum Saat

Quantum Saat
Fila Saat Rotary Saat

   Quantum ürünleri, T.I.M.E ART firması tarafından 1995 yılında kuruldu. Firmanın genel müdürü 21 senedir piyasada faal olup bilgi ve tecrübesini sektörle paylaşmakta ve bunu ürünlerine yansıtmaktadır. Qauntum’un en çok gurur duyduğu koleksiyonu Barracuda serisidir.

   Serinin zirve ürün grubu olan dalış ürünleri, bu kategoride olan markalar içinde, su sporları dalında dünya çapında üstün bir konuma sahiptir. Toplumsal sorumluluğun ve bilincin artırılması, imaj inşası ve piyasa hakimiyetini hedefleyen Quantum saatleri, dünya serbest dalış şampiyonu Yasemin Dalkılıç‘a sponsor olmayı kabul etmiştir.

   1998 yılında Serbest Dalış Dünya Kupası ‘na Türk takımıyla birlikte katılan Yasemin, kadınlar arası şampiyonluk derecesini perçinlemiştir. Bir yıl sonra Yasemin 1999 da, hayatını değiştirecek biriyle tanışır. Üç dünya rekoru sahibi, dünya şampiyonu Tanya Streeter’i keşfedip çalıştıran uluslararası antrenör Rudi Castineyra, Yasemin’i duymuş, ondaki potansiyelden etkilenmiş ve ona yardım etmek kararı almıştır.

    O senenin sonunda, Yasemin ilk dünya rekorunu kıracak, 68 mt / 223 ft dalış rekorunu 2:27 dakikada gerçekleştirecekti. İkili 2000 yılında, iki kategoriden oluşan Değişken Ağırlıklı müthiş serbest dalış kategorisini kendilerine hedef olarak belirlediler.

      Yasemin, Temmuz 19 ve 23 temmuzda, sırasıyla çubuğu 100 metre/ 328 ft ve 120 metre/ 394 ft’e çıkartarak Sınırlı ve Sınırsız Değişken Ağırlıklı dünya rekorlarını kırar. Halihazırda serbest dalış dünya rekorlarının 5 tanesinden 3’ünü elinde bulunduran ve diğer ikisi için de çalışmalarına devam eden Yasemin, yabancı ülkede ilk dalışını Mısır da Kızıl Denizdeki Ebu Ramada adasının yanında Hurgada da gerçekleştirmiştir.

      Yasemin burada yeni rekorunu 105 metre olarak belirlemiş; 2:38 saniye süren toplam dalış süresinin 1:10 saniyesi iniş, 2 saniyesi dip ve 1:26 saniyesini çıkış olarak gerçekleştirmiştir. Rekor resmi olarak Free Serbest Dalış düzenlemeleri ve Eğitimi Kurumu - Freediving Regulations Educations Entity) hakemleri tarafından kayda geçirildi.

     Quantum ürünleri, başka bir örneği olmayan bu sponsorluk projesiyle Türkiye’de ve dünyada tanınan bir marka olmayı başardı. Quantum spor modellerinin her yeni dönemde modaya uygun olarak dalgıç modelleri Baracuda dışında çok çeşitli desenlere sahip modeller tasarlıyor ve bu sektörde tasarım başarının anahtarıdır diyor.

 

© 2019 saat