Tüm Kategoriler

Paul Picot Saat

Paul Picot Saat
Camel Active Saat Police Marka Saat

1976’dan beri üretim yapan Paul Picot markası bir İsviçre saati dir, İsviçre’nin en ünlü saatçilerinden biridir.

Sadece dizaynlarına değil, tüm aksanlarına ve kalitesine önem veren Paul Picot çalışanları, geleneksel Jura  üretimini, klasik  tasarımları ve yüksek teknoloji kullanarak yapmaktadır.

1976’nın ortalarında Mario Boiocchi tarafından kurulan Paul Picot, kuruluşundan 30 yıl sonrası olan günümüzde hala ilk gün ki heyecanıyla yılda 7,000’den fazla ürün üretmekte.

100 % İsviçre üretimi olan Paul Piccot, özellikle İspanya, Almanya, Hollanda, Yunanistan, Türkiye, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Japonya ve Çin’de çok popüler.

Ünlü isviçre markası olan ve prestijli mekanik komplikasyon fonksiyonel ürünler ile şöhretini kanıtlayan Paul Piccot’dan hayranlarına sınırlı sayıda mükemmel bir seri : Paul Piccot Atelier Tourbillon, Atelier çizgisi, markaya çok iyi bir pozisyon kazandırarak, sektördeki yerini ve sofistike modeller arasındaki imajını yükseltti.

yüksek teknolojik özellikleri ve detaylarındaki dikkatli çalışma ile her bir ürün nadide bir parçaya dönüştü.

Paul Picot markasının gerçek ikonu Atalier ilk Paul Picot Tourbillon’u için doğal bir seçim olarak kabul edildi.

Anlaşılan o ki Noblesse du detail geleneklerine bağlı kalmaya devam eden Paul Picot’un amacı müşterilerine Tourbillon ile  sanatının gerçek inceliklerini sunmak.

kolleksiyoncularının markaya ilgisi Atelier’in yenilenmesindeki temel stratejiyi başlattı.

Böylece Atelier serisi yeni versiyonuna kavuştu.Güçlü bir yenilenme arzusu ile Paul Picot eşi olmayan , Tourbillon makine içerisindeki köprü üzerinde dalga dizaynı ile Cotes Visantes’i geliştirdi.

Küçük gösterge kolu, görünür bir şekilde  9’un üzerinde tourbillon çercevesinden geçiyor.

Sanatının hakimiyeti 18 karat 4N rose gold veya beyaz altın kasa ile ortaya çıkıyor.

Bezel, kadran ve arka kapak ,zarif bir şekilde zanaatkarlar tarafından tamamen el işçiliği ile hazırlandı.

Mükemmelliğine yakışır bir şekilde,boynuzlar kasaya lehimli ve tepe koruması aşağıdan vidalı.

Cotes visantes dalga dekarasyonu kadran üzerinde sofistike bir görünüm efekdi vermek için tekrarlanıyor.

Retrograde takvim, güç rezervi ve saniyeler daire içerisinde uygulamada parlatılmış.Kadrandaki romen rakamları ile akrep ve yelkovan mavi olarak tasarlanmış.

El dikişli deri aligator kayış bu zaman tutucunun final dokunuşu olarak karşımıza çıkıyor.

18 karat altın klips ise kayışın koldaki güvenliğini sağlıyor. Atelier Tourbillon, 18 karat rose gold veya beyaz altın olarak 2 farklı versiyonda ve sadece 25’er adet olarak üretildi.

Özel yapım ahşap kakma işlemeli,satranç,dama seti ile bezeli mükemmel muhafaza kutusu, Noblesse du detail özelliklerini açığa vurarak Paul Picot gibi prestijli ve saygı duyulan bir markayı oluşturanların tutkularından esinlenerek hazırlandı.

 

Paul Picot

© 2018 saat