Tüm Kategoriler

Longines Saat

Longines Saat
Puma Spor Saat 2 Revello Saat

Longines, dünyanın en büyük saat üreticisi olan Swatch Group’un 17 markasından biri. Breguet, Swatch, Blancpain, Rado, Tissot, Omega diğer markalardan bazıları.

1866’da Ernest Francillon St. İmier yakınlarındaki Es Longines arazisinde bir fabrika kurarak Longines’in temellerini attı.

Bu güne kadar 32 milyon Longines tasarımı üretildi.

Ürünler 120’ye yakın ülkede satılıyor.

Audrey Hepburn ve Humprey Bogart gibi ünlü yıldızlar hálá reklam yıldızları olarak kullanılıyor.

Aristokrat , Longines’ın Dünya Başkanı Walter Von Kaenel Türkiye’nin son 30 yıldır yaşadığı değişimi kendi gözleriyle gördüğünü belirterek Türkiye’nin kendi güçlü markaları var.

Global markalarla çok sıkı rekabet ediyorlar. Bunu dünyanın başka yerinde göremezsiniz. Türkiye daha iyi bir yaşam için adım adım ilerleyecek. Buna inanıyorum’ dedi.

Walter Von Kaenel dünyanın pek çok ülkesini sık sık ziyaret ettiğini ancak Türkiye’de gördüğü gelişimlere çok azında rastladığını söyledi.

Dünya’nın saat ihtiyacının yüzde 55’inin İsviçre tarafından karşılandığını anlatan Walter Von Kaenel, İsviçre’nin en büyük ihracat kalemi. 9 milyar dolarlık ihracat yapılıyor.

Türkiye ise en çok ihracat yapılan 19’uncu ülke. Swatch Grubu açısından ise Türkiye ilk 15 ile 19 arasında. Swatch 3,5 milyar dolarlık cirosuyla İsviçre’nin en büyük gruplarından biri.

Longines ürünleride 80-300 dolar arası bir fiyattan satılıyor’ diye konuştu.

 

longines kol saatleri

© 2018 saat