Tüm Kategoriler

Frederique Constant Saat

Frederique Constant Saat
Kol Saati 2 Dockers Saat

Frederique Constant “tutkunuzu yaşayın sloganı ile başarmayı bir tutku olarak gören müşterilerine ulaşmayı hedefleyen oldukça geleneklerine bağlı bir markadır.

Bağımsızlığı bir şirket hedefi olarak gören Frederque Constant dünya çapında 1600 satış noktasında yer almaktadır.

İsviçreye özgü olağan üstü mekanizmalara sahip olan Frederique Constant marka tasarımlar, zamanı en doğru biçimde gösterebilecek tüm donanıma ve fonksiyonlara sahiptir.

Her ürün atölyeden ayrılmadan önce İsviçre’nin üretim prensipleri doğrultusunda profesyönel  ustalar tarafından en ince detayına kadar test edilir ve bu sayede tutkunlarına ulaşacak hale gelir.

Frederique Constant’ın otomatik modellerinde bulunan sessiz rotor, kolunuzdaki her hareketi enerjiye dönüştürür ve tam olarak kurulduğunda 40 üründen fazla bir süre yetecek enerji depolar.

kayışları genellikle kaliteli İtalyan derisinden yapılmakla birlikte, marka aynı zamanda kişiye özel, özellikle sağlam ve rahat çelik bilezik tasarımları da sunmaktadır.

Her geçen gün tecrübesine bir yenisini ekleyen ve sağlam adımlarla sektördeki yerini hakeden Frederique Constant tutkunlarına başka bir tutkusunu da armağan etmiş; “Healey Le Mans Challenge 20007”‘de de yine Frederique Constant sponsorluğunda klasik otomobil tutkunlarını 180 Austin Healey arabasını ve Amerika ve Avusuturalya’dan gelen 10 farklı ülkeden 400 coşkulu katılımcıyı biraraya getirmiştir.

Geçtiğimiz yıl düzenlediği ve her yıl bir yenisini ekleyeceği “Passion Awards” organizasyonu ve kalp yetmezliği hastası olan çocuklara yönelik destek çalışmaları ile farklı tutkular, farklı heyecanlar ile çizgisini ve vizyonunu günden güne ilerletmektedir.

Marka adı Frederique Constant, iki ismin birleştirilmesinden olmuştur.

Frederique Schreiner (1881-1969) ve Constant Stas (1880-1967). şirketin şu an ki yönetim kurulu başkanı Peter Stas, Constans Stas’in 4. kuşak torunudur.

Constant Stas saatçiliğe 1904 yılında saat kadranı üretimi ile başladı.

Şirket 1988 yılında bugünkü halini aldı. Altı modelden oluşan ilk koleksiyon, tamamen İsviçre malı malzemeler ve Cenevreli bir usta tarafından üretilen modelleri 1992’de piyasaya sürüldü.

1997 yılında şirket merkezi Cenevre yakınlarındaki Courage’a, daha sonra da talebi karşılayacak daha bir mekan ihtiyacından dolayı Chne-Bourge’a taşındı.

Yılda 40.000 üzerinde ürün üretimi yapan firma Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da faliyet göstermekte, Amerika pazarında genişleme çalışmalarını sürdürmektedir.

 

frederique constant kol saati modelleri

© 2018 saat