Tüm Kategoriler

Cartier Saat

Cartier Saat
Momentus Marka Saat Ann Taylor Saat

Fransa 1904 yılında yaşayan Brezilyalı pilot Alberto Santos’un en büyük tutkusu uçmaktı. Ancak önemli bir sorunu vardı.

O zamanlarda herkes köstekli modelleri kullanıyordu.

Havadayken de zamanı öğrenebilmek için arkadaşı Louis Cartier’den yardım istedi. Cartier Edmond Jaeger’in yardımıyla ilk kol saatini hazırladı.

1906 yılında yeni bir rekor kırdığından emin olmak için uçağından çıkarken saatine bakınca bunu gören kalabalık bu garip aksesuarı beğendi ve bir anda Santos Cartier’e siparişleri yağdı.

Günümüzde lüks tasarımları ile dünyaca ünlü olan Cartier markası işte böyle ortaya çıktı.

Normand Türkiye’de satışların çok iyi olduğunu, satın alınan modeller arasında 100 bin dolarlık modellerin de olduğunu söylüyor.

Lüks tasarımlarda dünya ikinciliği ise Fransız Cartier’in en ucuzu 1650 dolar. 1847’den beri üretim yapan markanın en pahalı modelinin fiyatını ise hiç kimse söyleyemiyor.

Çünkü isteğinize göre 1 milyon dolar ya da üzerinde değer taşıyan bir aksesuarı kolunuza takmanız mümkün. Mücevher ağırlıklı çalışan Cartier’nin klasik modelleri ise 80 yıldır üretilen Cartier Pasha ve Cartier Santos.

İlk Cartier Pasha, 80 yıl önce Marakeş Paşası için üretilmiş ve adını buradan almış. Louis Cartier tarafından kurulan marka bilinirlik açısından sadece kendisininkinde değil tüm sektörlerde tartışmasız en başarılılardan biridir.

Cartier markası gibi ismi gerçek anlamda prestijin eş anlamlısı sayılan bir markanın satışı, tüm üst sınıf mücevher mağazaları için tartışılmaz derecede önemlidir.

İlk olarak 1969 yılında Aldo Cipullo tarafından dizayn edilen Cartier Love Bilezik’in diğer bileziklerden bir farkı vardı.

Love Bilezik, evli çiftlerde uzağa giden eşin karısına takdığı ve kitleyerek dönene kadar açılmamasını sağladığı, bu sayede sevgilerinin bitmeyeceklerine inanılan bir takıydı.

Pembe,beyaz ve sarı altın kasa seçeneklerini sunan Cartier, Love bilezik çizgilerinden etkilenerek dizayn ve eşşiz bi kayışla kombine edilmiş.

Tüm bunların harmanlandığı Cartier Love kolleksiyonunda ise aşıkların buluşma zamanını kadran üzerindeki Roma rakamları belirliyor.

Modelin Quartz makinesi ise 059 Cartier kalibre ve kasası 30 metre su resistanslı.

 

Cartier Kol Saati

© 2018 saat