Tüm Kategoriler

Antika Saat

Antika Saat
Temporis Saat Saat Fiyatları 3

  Antika kavramı birçok kişi için geçmişte yolculuğu temsil etmektedir. Antika saat içinde geçmişi, anıları ve zamanı da birlikte saklar.

  Antika modelleri hakkında genellikle yanlış kanılar bulunmaktadır: Çok uzun zaman önce üretikleri için durdukları, çalışmadıkları ve ölçümü işlevlerini yerine getirmedikleri gibi. Bununla birlikte bu ürünleri korumak için özenli bir bakım şarttır.

  Antika tasarımlarının yapım malzemeleri değişmektedir; altın, gümüş, bronz, pirinç, ahşap, porselen, bağa, mermer, bunlardan bazılarıdır. Bazı çok değerli antika modeller üzerinde değerli taşlara da rastlanmaktadır.

  Antikalar nedense genellikle masa aksesuarı olarak düşünülmüştür. Ama bu kanı yanlıştır; bir çok antika değerindeki ürün bulunmaktadır.

  Antikalar bünyesinde, geçmişte kullanılan her türlü ürünü görebiliriz. Mekanik saatlere geçilmeden önce su  ve güneş tasarımları kullanılıyordu.

  Ve bu ürünler artık günümüzde birer antika olmuştur. Daha sonra mekanik ürünler yaygınlaşmıştır.

  16 ve 17. yüzyılda Osmanlı’da yaygınlaşan bu ürünlerin yapımı, 19. Yüzyıla doğru azalmaya başlamıştır. Ve genellikle birlikte çalışılan Fransız ve İsveçli ustalar ülkelerine geri dönmüşlerdir.

  altın rengi antika saat antika cep saati antika cep saati resmi altın kaplama masa saati

© 2019 saat